WhatsApp Icon
ERJ-H3QD1R33V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-H3QD1R33V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 1.33 OHM 0.5% 1/4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10183
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-H3Q
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.33 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRCW25121M33FKEG

CRCW25121M33FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 1.33M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.007.628

CRCW121020R5FKTA

CRCW121020R5FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 20.5 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.733.703

AT1206DRE07330KL

AT1206DRE07330KL

Yageo

RES SMD 330K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.299

RN73R2ATTD3440D25

RN73R2ATTD3440D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 344 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

D55342E07B36B1RWS

D55342E07B36B1RWS

Vishay / Dale

RES SMD 36.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RMCS0805FT249K

RMCS0805FT249K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 249K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 14.947.683

RCP0603W160RGEC

RCP0603W160RGEC

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

M55342K06B20B5RWS

M55342K06B20B5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 20.5KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

RCL061251R0JNEA

RCL061251R0JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 51 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.446.183

ERA-3VRB1211V

ERA-3VRB1211V

Panasonic

RES 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 609.793

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв