WhatsApp Icon
RK73G1JTTD5900F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G1JTTD5900F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 590 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12689
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:590 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD4370B10

RN73H1JTTD4370B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 437 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

RP73D1J174KBTG

RP73D1J174KBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 174K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

SG73P2ETTD19R1F

SG73P2ETTD19R1F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.1 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

RG1005V-2801-D-T10

RG1005V-2801-D-T10

Susumu

RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 146.136

RN73H2ATTD8200D10

RN73H2ATTD8200D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 820 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

RN73H2BTTD9531B50

RN73H2BTTD9531B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

RN73C2A2K61BTG

RN73C2A2K61BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

RK73H1JTTD8R06F

RK73H1JTTD8R06F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.06 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.000.000

RC0805DR-0714RL

RC0805DR-0714RL

Yageo

RES SMD 14 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

RN73H2BTTD6262B10

RN73H2BTTD6262B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв