WhatsApp Icon
RN73H1JTTD1333D10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1333D10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 133K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19292
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:133 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG1005N-2262-W-T1

RG1005N-2262-W-T1

Susumu

RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402

На залиха: 127.643

RNCF0805DTE69K8

RNCF0805DTE69K8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 69.8K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.734.129

RT0805FRD07174KL

RT0805FRD07174KL

Yageo

RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 3.865.481

M55342K12B2E00RWSV

M55342K12B2E00RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 5.873

RT0603WRE07160RL

RT0603WRE07160RL

Yageo

RES SMD 160 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 732.439

M55342E04B392DRT5

M55342E04B392DRT5

Vishay / Dale

RES SMD 392 OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 34.179

SG73S2ETTD3010D

SG73S2ETTD3010D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 920.386

RN73R2ETTD6902B10

RN73R2ETTD6902B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 147.427

RNCF0805DKE20R0

RNCF0805DKE20R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 20 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.830.831

CRCW060317K4FKEAHP

CRCW060317K4FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 17.4K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 346.020

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв