WhatsApp Icon
ERJ-U06J100V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U06J100V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 10 OHM 5% 1/8W 0805 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19001
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U06
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
WK73R2BTTD78R7D

WK73R2BTTD78R7D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 78.7 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

RP73PF1E60K4BTDF

RP73PF1E60K4BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 60.4K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

RN73R1ETTP2583D50

RN73R1ETTP2583D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 258K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

RK73G1JTTD90R9F

RK73G1JTTD90R9F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 2.525.252

RN73R2ATTD2400F25

RN73R2ATTD2400F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

ERJ-6BWFR016V

ERJ-6BWFR016V

Panasonic

RES 0.016 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 151.515

RN731JTTD1761D50

RN731JTTD1761D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.76K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RN73H2BTTD9310A05

RN73H2BTTD9310A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

RCP1206B62R0GEA

RCP1206B62R0GEA

Vishay / Dale

RES SMD 62 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 167.084

RN73R2BTTD5691F100

RN73R2BTTD5691F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.69K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв