WhatsApp Icon
RN73R2BTTD3243D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD3243D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 324K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:324 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RL1206FR-7W0R2L

RL1206FR-7W0R2L

Yageo

RES 0.2 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 117.647

RN73R1JTTD16R0D25

RN73R1JTTD16R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.361.655

RS73F2ATTD1073F

RS73F2ATTD1073F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 107K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 920.386

CRCW080557R6FKEAHP

CRCW080557R6FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 57.6 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.948.558

RK73H1HTTC1693D

RK73H1HTTC1693D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 169K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 1.350.438

M55342K09B1E21RWSV

M55342K09B1E21RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 1.21K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 5.027

CRCW120616K5FKEBC

CRCW120616K5FKEBC

Vishay / Dale

RES 16.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 7.163.323

PLT0805Z1171LBTS

PLT0805Z1171LBTS

Vishay

RES SMD 1.17KOHM 0.01% 1/4W 0805

На залиха: 10.369

AT1206DRD0726K7L

AT1206DRD0726K7L

Yageo

RES SMD 26.7K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 318.999

ERA-3VPB1271V

ERA-3VPB1271V

Panasonic

RES 1.27K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 398.453

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв