WhatsApp Icon
RN731JTTD8980D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD8980D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 898 OHM 0.5% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13031
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:898 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW04024K99BYTD

TNPW04024K99BYTD

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 167.084

RNCF0603BKE75K0

RNCF0603BKE75K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

PLT1206Z3520LBTS

PLT1206Z3520LBTS

Vishay

RES SMD 352 OHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

AT0805BRD071K07L

AT0805BRD071K07L

Yageo

RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

RT0805FRE074K87L

RT0805FRE074K87L

Yageo

RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

CMP0603-FX-1000ELF

CMP0603-FX-1000ELF

J.W. Miller / Bourns

RESHIGHPOWER 0603 100R 1% 1/4W T

На залиха: 666.666

PTN1206E4593BST1

PTN1206E4593BST1

Vishay

RES SMD 459K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

CRT1206-BW-1002ELF

CRT1206-BW-1002ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 292.260

RN73R1ETTP3480D10

RN73R1ETTP3480D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

RS73G2ATTD1960D

RS73G2ATTD1960D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 196 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв