WhatsApp Icon
RN73H1JTTD59R0F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD59R0F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 59 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18655
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:59 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RC0603FR-13100KL

RC0603FR-13100KL

Yageo

RES 100K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

RNCF0805DTC196K

RNCF0805DTC196K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 196K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.734.129

RN73H2ATTD5900B10

RN73H2ATTD5900B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 160.828

CRCW040236R0JNTD

CRCW040236R0JNTD

Vishay / Dale

RES SMD 36 OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 5.078.720

RV0603FR-0712K4L

RV0603FR-0712K4L

Yageo

RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.715.854

RN73H2ATTD15R4B25

RN73H2ATTD15R4B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.4 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 518.726

RT1210WRD07487RL

RT1210WRD07487RL

Yageo

RES SMD 487 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 61.048

RMCF0201FT24R3

RMCF0201FT24R3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 24.3 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 588.235

TNPW0603127RBYCN

TNPW0603127RBYCN

Vishay / Dale

RES 127 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 105.305

SR731JRTTD1R20F

SR731JRTTD1R20F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 96.575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв