WhatsApp Icon
M55342E10B825ARWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342E10B825ARWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/2W 1010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13232
Листови со податоци онлајн
M55342E10B825ARWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1010
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:825 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:1010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.105" L x 0.100" W (2.67mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RT1206CRB0714R7L

RT1206CRB0714R7L

Yageo

RES SMD 14.7 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 420.168

RN73C1J21KBTDF

RN73C1J21KBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 21K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

RC0402DR-071K07L

RC0402DR-071K07L

Yageo

RES SMD 1.07KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 13.793.103

RN73R2ETTD2372D25

RN73R2ETTD2372D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

RS73F1JTTD7322F

RS73F1JTTD7322F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

RN73H1JTTD59R0F100

RN73H1JTTD59R0F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 59 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RC0603FR-13100KL

RC0603FR-13100KL

Yageo

RES 100K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

RNCF0805DTC196K

RNCF0805DTC196K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 196K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

RN73H2ATTD5900B10

RN73H2ATTD5900B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

CRCW040236R0JNTD

CRCW040236R0JNTD

Vishay / Dale

RES SMD 36 OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 8.635.578

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв