WhatsApp Icon
RN73H2ETTD54R2B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD54R2B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 54.2 OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10386
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:54.2 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCF0201DTE976R

RNCF0201DTE976R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 976 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.571.428

SG73P1ETTP474J

SG73P1ETTP474J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

RN73H1JTTD23R4D25

RN73H1JTTD23R4D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.4 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RG3216P-2493-B-T5

RG3216P-2493-B-T5

Susumu

RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

CHP2512L10R0JBTC

CHP2512L10R0JBTC

Vishay / Sfernice

CHP 2512 200PPM 10U 5% B TR500

На залиха: 19.952

RT0805WRE073K9L

RT0805WRE073K9L

Yageo

RES SMD 3.9K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 490.172

CR0156R0F

CR0156R0F

Meritek

RES SMD 56 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

AT0402DRE0782KL

AT0402DRE0782KL

Yageo

RES SMD 82K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

RN73H2ATTD1074D100

RN73H2ATTD1074D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.07M OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

CRS2010-FX-1000ELF

CRS2010-FX-1000ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 131.578

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв