WhatsApp Icon
RK73H1JTTD2102D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1JTTD2102D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 21K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14118
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:21 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
M55342H09B56B9PWS

M55342H09B56B9PWS

Vishay / Dale

RES SMD 56.9K OHM 0.1% 1W 2512

На залиха: 8.547

WK73R2HTTE8450F

WK73R2HTTE8450F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.053.962

AR1206FR-074R22L

AR1206FR-074R22L

Yageo

RES SMD 4.22 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.023.751

M55342H08B47D0RWS

M55342H08B47D0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 47 OHM 1% 0.8W 2010

На залиха: 8.895

AR03BTCX1003

AR03BTCX1003

Viking Tech

RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 3.030.303

RN73H1JTTD1782A10

RN73H1JTTD1782A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

ERJ-HP6D3241V

ERJ-HP6D3241V

Panasonic

RES 3.24K OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.014.098

RT0805CRB0762RL

RT0805CRB0762RL

Yageo

RES SMD 62 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

RNCF0402BTE3K90

RNCF0402BTE3K90

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.450.980

ERJ-S02F1201X

ERJ-S02F1201X

Panasonic

RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв