WhatsApp Icon
RS73G1JTTD2871D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G1JTTD2871D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.87K OHM 0.5% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19599
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.87 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
Y174510K0000F0L

Y174510K0000F0L

VPG Foil

RES SMD 10K OHM 1% 0.16W J LEAD

На залиха: 8.877

HV73V1JTTD1872F

HV73V1JTTD1872F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 549.450

RK73G1ETTP3090C

RK73G1ETTP3090C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309 OHM 0.25% 1/10W 0402

На залиха: 1.048.547

RT1210CRD07105KL

RT1210CRD07105KL

Yageo

RES SMD 105K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 314.495

RN73C2A47KBTG

RN73C2A47KBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 38.515

TNPW06033K16BETA

TNPW06033K16BETA

Vishay / Dale

RES 3.16K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 204.758

RT1206WRD0735K7L

RT1206WRD0735K7L

Yageo

RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 103.431

RN73H1JTTD7870B50

RN73H1JTTD7870B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 787 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 583.566

RN73R2ATTD6650C50

RN73R2ATTD6650C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 665 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

RK73G1ETTP3092F

RK73G1ETTP3092F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.485.442

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв