WhatsApp Icon
RN73H1ETTP1843C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP1843C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 184K OHM 0.25% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16603
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:184 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRCW121013R3FKEAHP

CRCW121013R3FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 13.3 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 728.650

RN73H2ETTD3001B50

RN73H2ETTD3001B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 217.864

ERJ-UP6J133V

ERJ-UP6J133V

Panasonic

RES 13K OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 2.939.447

AA0402FR-072K26L

AA0402FR-072K26L

Yageo

RES SMD 2.26K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 9.718.172

ERA-3VRW2872V

ERA-3VRW2872V

Panasonic

RES 28.7K OHM 0.05% 1/8W 0603

На залиха: 290.790

RT0805FRE0769K8L

RT0805FRE0769K8L

Yageo

RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.592.841

RN73H1JTTD1201D50

RN73H1JTTD1201D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 896.700

RCP0603W16R0GEA

RCP0603W16R0GEA

Vishay / Dale

RES SMD 16 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 100.104

RNCF0805BTE523K

RNCF0805BTE523K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 523K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.089.324

ERJ-U02D4023X

ERJ-U02D4023X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 40

На залиха: 3.819.709

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв