WhatsApp Icon
RT1210BRD07976RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1210BRD07976RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11888
Листови со податоци онлајн
RT1210BRD07976RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:976 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1ETTP8661D10

RN73H1ETTP8661D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.66K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

RN73R2BTTD6491D100

RN73R2BTTD6491D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

RN73H1JTTD1331C50

RN73H1JTTD1331C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.33K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

CR043R83F

CR043R83F

Meritek

RES SMD 3.83 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

SG73S1ETTP243J

SG73S1ETTP243J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

ERJ-U0XF1600Y

ERJ-U0XF1600Y

Panasonic

RES 160 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

CRCW1206240KJNEBC

CRCW1206240KJNEBC

Vishay / Dale

RES 240K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

SDR03EZPJ271

SDR03EZPJ271

ROHM Semiconductor

RES SMD 270 OHM 5% 0.3W 0603

На залиха: 1.000.000

RS73G2ATTD1333C

RS73G2ATTD1333C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 133K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

RNCF0201DTE549R

RNCF0201DTE549R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 549 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.571.428

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв