WhatsApp Icon
RG2012P-3740-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012P-3740-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13158
Листови со податоци онлајн
RG2012P-3740-B-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:374 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCF0805BKE92K0

RNCF0805BKE92K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 92K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 668.449

CPF0402B20KE1

CPF0402B20KE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 99.547

RN73H2ATTD4930D10

RN73H2ATTD4930D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 493 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 319.254

M55342K02B174ARTS

M55342K02B174ARTS

Vishay / Dale

RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 9.781

RK73H1ETTP27R4D

RK73H1ETTP27R4D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.122.241

RN73R2ETTD6200F100

RN73R2ETTD6200F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 353.819

RN73R1ETTP55R6C50

RN73R1ETTP55R6C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 55.6 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 623.130

RN73H2BTTD8870F10

RN73H2BTTD8870F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 887 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 341.775

TNPW06032K00BYEA

TNPW06032K00BYEA

Vishay / Dale

RES 2K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 245.712

RMCF0603FT16K9

RMCF0603FT16K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 16.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв