WhatsApp Icon
RN73R2ETTD2843D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD2843D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15288
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:284 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SMA-A0102FTDL1K5

SMA-A0102FTDL1K5

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.5K OHM 1% 0.3W MELF 0102

На залиха: 188.679

CRCW080573R2FKEB

CRCW080573R2FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

ERJ-S1DF1373U

ERJ-S1DF1373U

Panasonic

RES SMD 137K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

CHV1206-FX-4993ELF

CHV1206-FX-4993ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 169.491

RN73R1ETTP3090F50

RN73R1ETTP3090F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

CRCW121043K0JNEAHP

CRCW121043K0JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 43K OHM 5% 3/4W 1210

На залиха: 200.000

CRCW12105R62FKEAHP

CRCW12105R62FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 5.62 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 1.238.696

TNPW0805523RFETA

TNPW0805523RFETA

Vishay / Dale

RES 523 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.481.481

ERJ-HP6F60R4V

ERJ-HP6F60R4V

Panasonic

RES 60.4 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

RN73H2ETTD2743D100

RN73H2ETTD2743D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 274K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв