WhatsApp Icon
RN73R2ATTD1822B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1822B10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12263
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CPF0201D357RE1

CPF0201D357RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 357 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 992.555

CHP1206K15R0JBT

CHP1206K15R0JBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 33.497

D55342K07B1E00RT1V

D55342K07B1E00RT1V

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 87.535

RN73H1ETTP1743B50

RN73H1ETTP1743B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

ERJ-T14J153U

ERJ-T14J153U

Panasonic

RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.542.588

RT1206CRD072K61L

RT1206CRD072K61L

Yageo

RES SMD 2.61KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

RN73H1JTTD1742D50

RN73H1JTTD1742D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.4K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

SG73S1JTTD49R9D

SG73S1JTTD49R9D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

CRCW25127K50JNTG

CRCW25127K50JNTG

Vishay / Dale

RES SMD 7.5K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 958.221

RCS0402365RFKED

RCS0402365RFKED

Vishay / Dale

RES SMD 365 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв