WhatsApp Icon
RC1218JK-071KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1218JK-071KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1K OHM 1W 1812 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18801
Листови со податоци онлајн
RC1218JK-071KL PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
 • добавувач уред пакет:1218
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW120614K3BEEA

TNPW120614K3BEEA

Vishay / Dale

RES 14.3K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 504.617

CRCW04023K90FKTD

CRCW04023K90FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

CRCW080540K2FKEC

CRCW080540K2FKEC

Vishay / Dale

RES SMD 40.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

RN73H2ETTD3603D10

RN73H2ETTD3603D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

ERJ-U0XJ200Y

ERJ-U0XJ200Y

Panasonic

RES 20 OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 2.164.033

RMCF2010FT1K78

RMCF2010FT1K78

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.78K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

ERJ-12ZYJ3R9U

ERJ-12ZYJ3R9U

Panasonic

RES SMD 3.9 OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 357.142

ERA-2ARB2262X

ERA-2ARB2262X

Panasonic

RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 140.845

RQ73C1E80R6BTD

RQ73C1E80R6BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 80.6 OHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

HRG3216P-2052-D-T5

HRG3216P-2052-D-T5

Susumu

RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 367.647

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв