WhatsApp Icon
D55342H07B42E2RWS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342H07B42E2RWS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11763
Листови со податоци онлајн
D55342H07B42E2RWS PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:42.2 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1ETTP5110D25

RN73R1ETTP5110D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 511 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.897.533

CRCW1210680RFKEAHP

CRCW1210680RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 680 OHM 1% 3/4W 1210

На залиха: 185.185

RT2010FKE071K58L

RT2010FKE071K58L

Yageo

RES SMD 1.58K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

RK73H2BRTTD2404F

RK73H2BRTTD2404F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

PLTT0805Z3610QGT5

PLTT0805Z3610QGT5

Vishay

RES SMD 361 OHM 0.02% 1/4W 0805

На залиха: 24.818

RT1206BRD0724R9L

RT1206BRD0724R9L

Yageo

RES SMD 24.9 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 161.290

RN73H2ATTD1621B50

RN73H2ATTD1621B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

SG73P2ETTD2200D

SG73P2ETTD2200D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

RT1206CRE0782RL

RT1206CRE0782RL

Yageo

RES SMD 82 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

WR12X45R3FTL

WR12X45R3FTL

Walsin Technology

RES 45.3 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв