WhatsApp Icon
RMCF1206JT110R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF1206JT110R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 110 OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11265
Листови со податоци онлајн
RMCF1206JT110R PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:110 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1JTTD4321D100

RN73R1JTTD4321D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.32K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

RCS080510K5FKEA

RCS080510K5FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 10.5K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.370.407

RN73R2ETTD93R1A25

RN73R2ETTD93R1A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

RT0805DRD073K74L

RT0805DRD073K74L

Yageo

RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

ERA-6KEB2053V

ERA-6KEB2053V

Panasonic

RES 205K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 469.637

CRCW1206680KJNEA

CRCW1206680KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

RNCF1206BKE178R

RNCF1206BKE178R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 178 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.026.272

RN73R2ETTD3302F25

RN73R2ETTD3302F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

ERJ-S06F1963V

ERJ-S06F1963V

Panasonic

RES SMD 196K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

RN731JTTD1012A10

RN731JTTD1012A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.1K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 318.593

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв