WhatsApp Icon
CRCW1206510KFKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206510KFKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 510K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15328
Листови со податоци онлајн
CRCW1206510KFKEA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CR1206-FX-39R2ELF

CR1206-FX-39R2ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.507.479

RG2012N-242-D-T5

RG2012N-242-D-T5

Susumu

RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

RT0402CRE0724RL

RT0402CRE0724RL

Yageo

RES SMD 24 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 2.482.005

PHP00805H2461BBT1

PHP00805H2461BBT1

Vishay

RES SMD 2.46K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

RN73R1JTTD32R0D25

RN73R1JTTD32R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 322.580

CRCW1218412KFKEK

CRCW1218412KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 412K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

RT0402BRE0742K2L

RT0402BRE0742K2L

Yageo

RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 263.157

SG73S1ETTP9762F

SG73S1ETTP9762F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 97.6K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

RL1632T4F-0R75M-FNH

RL1632T4F-0R75M-FNH

Delta Electronics

RES 750 UOHM 1% 1W 1206

На залиха: 181.818

RN73H2ATTD2872C25

RN73H2ATTD2872C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв