WhatsApp Icon
RN73R2BTTD4321A05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD4321A05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 4.32K OHM 0.05% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13811
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.32 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-6ENF1960V

ERJ-6ENF1960V

Panasonic

RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

CRCW08051M60FKEBC

CRCW08051M60FKEBC

Vishay / Dale

RES 1.6M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

RT0805CRB07261RL

RT0805CRB07261RL

Yageo

RES SMD 261 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

RE1206DRE072K49L

RE1206DRE072K49L

Yageo

RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

RN73R1JTTD1272C25

RN73R1JTTD1272C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.7K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

WK73R1ETTP73R2F

WK73R1ETTP73R2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 1% 1/3W 0402

На залиха: 4.140.786

RT0603CRE0730K0L

RT0603CRE0730K0L

Yageo

RES SMD 30K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.826.484

ERJ-P08F4422V

ERJ-P08F4422V

Panasonic

RES SMD 44.2 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

AT0805BRE0749K9L

AT0805BRE0749K9L

Yageo

RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.360.729

ERJ-P08F6343V

ERJ-P08F6343V

Panasonic

RES SMD 634 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв