WhatsApp Icon
RNCF0805BKE110K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BKE110K
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 110K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15948
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BKE110K PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:110 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RT1206DRD07432KL

RT1206DRD07432KL

Yageo

RES SMD 432K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 1.766.472

RN73H2ETTD1500C50

RN73H2ETTD1500C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 150 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 244.468

TNPW0805221RBEEA

TNPW0805221RBEEA

Vishay / Dale

RES 221 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 87.440

RN73R2BTTD49R3A25

RN73R2BTTD49R3A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.3 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 237.670

RE1206FRE07255RL

RE1206FRE07255RL

Yageo

RES SMD 255 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.644.518

RK73B1JTTD332G

RK73B1JTTD332G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 2% 1/10W 0603

На залиха: 5.307.855

RMCF2010FT1K74

RMCF2010FT1K74

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.74K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.549.907

RN73H2ETTD47R5F50

RN73H2ETTD47R5F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47.5 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 285.200

MCR18ERTF4121

MCR18ERTF4121

ROHM Semiconductor

RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

RN73H2ATTD1041C50

RN73H2ATTD1041C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.04K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 518.726

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв