WhatsApp Icon
RMCP2010FT24K0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCP2010FT24K0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 24K OHM 1% 1W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19315
Листови со податоци онлајн
RMCP2010FT24K0 PDF
 • серија:RMCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ATTD8660A10

RN73R2ATTD8660A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 866 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

ERJ-H2RD19R1X

ERJ-H2RD19R1X

Panasonic

RES 19.1 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

RN73H2ATTD1061F50

RN73H2ATTD1061F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.06K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

M55342H12B1E70RT5

M55342H12B1E70RT5

Vishay / Dale

RES SMD 1.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 70.112

SR73W2HTTE47LJ

SR73W2HTTE47LJ

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 385.579

ERJ-P06J914V

ERJ-P06J914V

Panasonic

RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 833.333

RN73R2ETTD7413D50

RN73R2ETTD7413D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

AT0805BRD07931RL

AT0805BRD07931RL

Yageo

RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

RN73H2ETTD3003F100

RN73H2ETTD3003F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RG1608P-3920-P-T1

RG1608P-3920-P-T1

Susumu

RES SMD 392 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 384.792

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв