WhatsApp Icon
SG73P1JTTD14R3F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P1JTTD14R3F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 14.3 OHM 1% 1/3W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14503
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MCS04020D2801BE100

MCS04020D2801BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 353.169

SM6227FT8R06

SM6227FT8R06

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.06 OHM 1% 3W 6227

На залиха: 115.911

RN73R2ATTD8252D10

RN73R2ATTD8252D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 388.817

Y1169200R000T0L

Y1169200R000T0L

VPG Foil

RES SMD 200OHM 0.01% 0.6W J LEAD

На залиха: 6.813

RC0402F76R8CS

RC0402F76R8CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 76.8 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.904.761

RN731JTTD24R9D100

RN731JTTD24R9D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.289.989

RN73H1JTTD2430F25

RN73H1JTTD2430F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 243 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 896.700

RK73H3ATTE1153D

RK73H3ATTE1153D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 115K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 449.377

CPF0805B619RE

CPF0805B619RE

TE Connectivity AMP Connectors

RES 619 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 556.080

CRCW04021M50JNTD

CRCW04021M50JNTD

Vishay / Dale

RES SMD 1.5M OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 5.078.720

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв