WhatsApp Icon
RCP0603W360RJET

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0603W360RJET
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 360 OHM 5% 1.5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14861
Листови со податоци онлајн
RCP0603W360RJET PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:360 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRCW12061R00JNTB

CRCW12061R00JNTB

Vishay / Dale

RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 6.622.516

RP73D1J7R15BTG

RP73D1J7R15BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 7.15 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

RPC1206JT430R-UP

RPC1206JT430R-UP

Stackpole Electronics, Inc.

RES, PULSE, 1206, 5%, 430 OHM, 0

На залиха: 2.898.550

ESR10EZPF56R0

ESR10EZPF56R0

ROHM Semiconductor

RES SMD 56 OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 625.000

RK73H2ATTD41R2D

RK73H2ATTD41R2D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.367.003

RN73R2ETTD4642D50

RN73R2ETTD4642D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

KTR18EZPF26R1

KTR18EZPF26R1

ROHM Semiconductor

RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 4.140.786

RN731JTTD2640C50

RN731JTTD2640C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 264 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

SR73W3ATTE3R16F

SR73W3ATTE3R16F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

ERJ-1TNF1622U

ERJ-1TNF1622U

Panasonic

RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 172.413

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв