WhatsApp Icon
RN73R1JTTD1170F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD1170F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 117 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13868
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:117 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AA2512JK-075K6L

AA2512JK-075K6L

Yageo

RES SMD 5.6K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 395.585

RN73R2ETTD1173D10

RN73R2ETTD1173D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 296.832

RT0805DRE07180RL

RT0805DRE07180RL

Yageo

RES SMD 180 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 4.105.090

CRCW0402680KFKED

CRCW0402680KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 680K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 588.235

M55342E06B198BRT0

M55342E06B198BRT0

Vishay / Dale

RES SMD 198K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 16.339

AC0603FR-0718K2L

AC0603FR-0718K2L

Yageo

RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

M55342H04B162ERWS

M55342H04B162ERWS

Vishay / Dale

RES SMD 162K OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 5.669

SG73P2BTTD1R6J

SG73P2BTTD1R6J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.6 OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 3.098.853

TNPW1210200RBYTA

TNPW1210200RBYTA

Vishay / Dale

RES 200 OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 64.455

TNPW08051K18BYEA

TNPW08051K18BYEA

Vishay / Dale

RES 1.18K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 217.874

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв