WhatsApp Icon
RK73H2ARTTD6203F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2ARTTD6203F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15741
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:620 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SMM02040C6049FB000

SMM02040C6049FB000

Vishay / Beyschlag

RES 60.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 2.211.410

RN73R1ETTP7680C25

RN73R1ETTP7680C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 623.130

RG1005V-1330-P-T1

RG1005V-1330-P-T1

Susumu

RES SMD 133 OHM 0.02% 1/16W 0402

На залиха: 60.174

SM2615JT330R

SM2615JT330R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 330 OHM 5% 1W 2615

На залиха: 153.038

RN73R2ATTD3243C25

RN73R2ATTD3243C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

CR026801F

CR026801F

Meritek

RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.067.397

M55342E06B2E43RT5

M55342E06B2E43RT5

Vishay / Dale

RES SMD 2.43K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 44.655

RNCF1206BTE2K23

RNCF1206BTE2K23

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.23K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 829.875

RN73R1ETTP9420B10

RN73R1ETTP9420B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 942 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 424.412

RMCF1206FT191K

RMCF1206FT191K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 191K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв