WhatsApp Icon
RP73D2A732KBTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2A732KBTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11354
Листови со податоци онлајн
RP73D2A732KBTDF PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:732 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2ATTD8660B10

RN73H2ATTD8660B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 866 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 160.828

RN73H2ETTD7230D25

RN73H2ETTD7230D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 723 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 277.793

RC1608F4324CS

RC1608F4324CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 4.32M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.988.120

RS73G1JTTD2491F

RS73G1JTTD2491F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.121.704

RT0603DRD071K74L

RT0603DRD071K74L

Yageo

RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.992.220

RG1608P-1332-W-T5

RG1608P-1332-W-T5

Susumu

RES SMD 13.3K OHM 1/10W 0603

На залиха: 351.012

ERJ-P03F1541V

ERJ-P03F1541V

Panasonic

RES SMD 1.54 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.425.923

ERJ-XGNF6043Y

ERJ-XGNF6043Y

Panasonic

RES 604K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 2.064.835

RN73R2BTTD1602B50

RN73R2BTTD1602B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 437.675

RK73H3ATTE33R0F

RK73H3ATTE33R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.024.485

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв