WhatsApp Icon
MCT06030D5900BP500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCT06030D5900BP500
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14561
Листови со податоци онлајн
MCT06030D5900BP500 PDF
 • серија:MCT - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:590 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-S08J680V

ERJ-S08J680V

Panasonic

RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 2.555.583

PLT1206Z1372LBTS

PLT1206Z1372LBTS

Vishay

RES SMD 13.7KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 9.583

AC2512FK-07169RL

AC2512FK-07169RL

Yageo

RES SMD 169 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 669.299

AT0603BRD07287KL

AT0603BRD07287KL

Yageo

RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 767.931

RT0805DRE0753R6L

RT0805DRE0753R6L

Yageo

RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 4.105.090

73WE6R008J

73WE6R008J

CTS Corporation

RES 0.008 OHM 5% 1W 2010 WIDE

На залиха: 233.759

RN73R1ETTP4222B50

RN73R1ETTP4222B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 42.2K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 623.130

RG1608P-57R6-B-T5

RG1608P-57R6-B-T5

Susumu

RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.034.554

SG73P2ATTD7502F

SG73P2ATTD7502F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 2.728.512

RN73R2ATTD6902B05

RN73R2ATTD6902B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 116.390

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв