WhatsApp Icon
ERJ-P08J431V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P08J431V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 430 OHM 5% 2/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18876
Листови со податоци онлајн
ERJ-P08J431V PDF
 • серија:ERJ-P08
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:430 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.667W, 2/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERA-8APB8661V

ERA-8APB8661V

Panasonic

RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 113.636

CRCW08053R16FKEA

CRCW08053R16FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 3.16 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

RN73R2ATTD6490D25

RN73R2ATTD6490D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

RN73H1JTTD2132A10

RN73H1JTTD2132A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.3K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

RN731JTTD3400D100

RN731JTTD3400D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 340 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RT0603CRD0763K4L

RT0603CRD0763K4L

Yageo

RES SMD 63.4K OHM 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

RN73H2ATTD8660B25

RN73H2ATTD8660B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 866 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

RT0603CRE075K9L

RT0603CRE075K9L

Yageo

RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

RK73H3ATTE2611D

RK73H3ATTE2611D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.61K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 763.941

RN73R2ETTD17R2C50

RN73R2ETTD17R2C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв