WhatsApp Icon
CHP1206K6341FBT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP1206K6341FBT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12237
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-S12F8R87U

ERJ-S12F8R87U

Panasonic

RES 8.87 OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.003.310

AA1210FR-079K1L

AA1210FR-079K1L

Yageo

RES SMD 9.1K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.612.330

RV0805FR-07562KL

RV0805FR-07562KL

Yageo

RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.588.310

RC0201JR-07120RL

RC0201JR-07120RL

Yageo

RES SMD 120 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

TNPW121022K6BETA

TNPW121022K6BETA

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 169.342

RC0603F59R0CS

RC0603F59R0CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 59 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

RN73H2ETTD1723A10

RN73H2ETTD1723A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 172K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

RG2012V-332-W-T5

RG2012V-332-W-T5

Susumu

RES SMD 3.3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 110.166

SG731JTTD221M

SG731JTTD221M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220 OHM 20% 1/10W 0603

На залиха: 6.393.861

SG73S2BTTD755G

SG73S2BTTD755G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.5M OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв