WhatsApp Icon
RMCF0402FT4M87

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0402FT4M87
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 4.87M OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17945
Листови со податоци онлајн
RMCF0402FT4M87 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RCP1206B91R0GS3

RCP1206B91R0GS3

Vishay / Dale

RES SMD 91 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 141.864

CRCW080527R0JNTB

CRCW080527R0JNTB

Vishay / Dale

RES SMD 27 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 7.757.951

ERJ-3EKF2400V

ERJ-3EKF2400V

Panasonic

RES SMD 240 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

HRG3216P-5362-B-T1

HRG3216P-5362-B-T1

Susumu

RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

RC0805FR-0719K1L

RC0805FR-0719K1L

Yageo

RES SMD 19.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

RN73H1JTTD3970C25

RN73H1JTTD3970C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 397 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

RCL12253K60FKEG

RCL12253K60FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 3.6K OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 491.569

MCT06030C3324FP500

MCT06030C3324FP500

Vishay / Beyschlag

RES 3.32M OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 5.747.126

RNCF1206BTE106K

RNCF1206BTE106K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 106K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.481.481

CRGV2512J680K

CRGV2512J680K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 680K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.071.352

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв