WhatsApp Icon
ESR03EZPF16R0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESR03EZPF16R0
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 16 OHM 1% 1/4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18718
Листови со податоци онлајн
ESR03EZPF16R0 PDF
 • серија:ESR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
WK73R2BTTD6811D

WK73R2BTTD6811D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.81K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 1.238.696

RE1206DRE07453KL

RE1206DRE07453KL

Yageo

RES SMD 453K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

RT1210WRD0716R2L

RT1210WRD0716R2L

Yageo

RES SMD 16.2 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

D55342E07B86D6RWS

D55342E07B86D6RWS

Vishay / Dale

RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RT0805FRE0751K1L

RT0805FRE0751K1L

Yageo

RES SMD 51.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

RT0603BRE07124RL

RT0603BRE07124RL

Yageo

RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.201.188

RN73R2ETTD8981D25

RN73R2ETTD8981D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

PTN1206E4482BST1

PTN1206E4482BST1

Vishay

RES SMD 44.8K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

TNPW12069K42BEEN

TNPW12069K42BEEN

Vishay / Dale

RES 9.42K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 322.061

RN73C2A412RBTD

RN73C2A412RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 412 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв