WhatsApp Icon
AR0805FR-0721R5L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AR0805FR-0721R5L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18561
Листови со податоци онлајн
AR0805FR-0721R5L PDF
 • серија:AR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:21.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1ETTP1960B10

RN73H1ETTP1960B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 196 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

CSR0805FKR806

CSR0805FKR806

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.806 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 2.777.777

ERJ-PA3D9092V

ERJ-PA3D9092V

Panasonic

RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

HV731JTTD1654F

HV731JTTD1654F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.65M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.073.537

ERJ-U0XF95R3Y

ERJ-U0XF95R3Y

Panasonic

RES 95.3 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

PHP00805H1101BST1

PHP00805H1101BST1

Vishay

RES SMD 1.1K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

RN73H2ATTD4703F10

RN73H2ATTD4703F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

RT0603DRD076K49L

RT0603DRD076K49L

Yageo

RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 5.086.469

355047RFT

355047RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3550 47R 1%

На залиха: 62.146

RN73R2ETTD4372B10

RN73R2ETTD4372B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв