WhatsApp Icon
AT0402DRE072K87L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0402DRE072K87L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16697
Листови со податоци онлајн
AT0402DRE072K87L PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.87 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SG73S1JTTD41R2F

SG73S1JTTD41R2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 3.342.245

RCWE1020R143FKEA

RCWE1020R143FKEA

Vishay / Dale

RES 0.143 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 323.206

SM2615FT3R16

SM2615FT3R16

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.16 OHM 1% 1W 2615

На залиха: 138.213

RC0603F4420CS

RC0603F4420CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 442 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 8.077.544

M55342E06B130ARWS

M55342E06B130ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 130 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 6.176

MMA02040C3162FB000

MMA02040C3162FB000

Vishay / Beyschlag

RES 31.6K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 2.100.840

RN73R2ETTD2642F25

RN73R2ETTD2642F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 368.568

RC0402F5761CS

RC0402F5761CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 5.76K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.904.761

RS73F2ATTD3573B

RS73F2ATTD3573B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 592.031

SG73S1ETTP8063D

SG73S1ETTP8063D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 806K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 1.660.853

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв