WhatsApp Icon
CRCW120618R0JNEAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW120618R0JNEAC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 18 OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15226
Листови со податоци онлајн
CRCW120618R0JNEAC PDF
 • серија:CRCW-C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SG73S1ETTP3572F

SG73S1ETTP3572F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 35.7K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

TNPW080512R7BHEA

TNPW080512R7BHEA

Vishay / Dale

RES 12.7 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 469.924

M55342E12B6B20RBS

M55342E12B6B20RBS

Vishay / Dale

RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

M55342H06B30E1RWI

M55342H06B30E1RWI

Vishay / Dale

RES SMD 30.1K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 8.750

RCP0505B12R0GS6

RCP0505B12R0GS6

Vishay / Dale

RES SMD 12 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 33.103

PTN1206E61R2BST1

PTN1206E61R2BST1

Vishay

RES SMD 61.2 OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

RS73F2BTTD1651B

RS73F2BTTD1651B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.65K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

RS73F1JTTD1243F

RS73F1JTTD1243F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 124K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

PTN1206E2672BST1

PTN1206E2672BST1

Vishay

RES SMD 26.7K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 170.881

RK73B1HTTC273G

RK73B1HTTC273G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 2% 1/20W 0201

На залиха: 4.208.754

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв