WhatsApp Icon
RC1218DK-0773R2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1218DK-0773R2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 73.2 OHM 1W 1812 WIDE
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19147
Листови со податоци онлајн
RC1218DK-0773R2L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:73.2 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
 • добавувач уред пакет:1218
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2BTTD1621D100

RN73H2BTTD1621D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.62K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

ERA-2APB681X

ERA-2APB681X

Panasonic

RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 156.250

SM6227FT5R62

SM6227FT5R62

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.62 OHM 1% 3W 6227

На залиха: 197.048

RN73R2BTTD6120A05

RN73R2BTTD6120A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 187.969

RN73R1JTTD9880F10

RN73R1JTTD9880F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 988 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

RN73R2ETTD3163B25

RN73R2ETTD3163B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 375.939

RC0402F434CS

RC0402F434CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 430K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

CRCW0603360RJNTB

CRCW0603360RJNTB

Vishay / Dale

RES SMD 360 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

RN73R2ATTD1763C50

RN73R2ATTD1763C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 176K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

AA0603FR-07154KL

AA0603FR-07154KL

Yageo

RES SMD 154K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.800.312

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв