WhatsApp Icon
SG73P2BTTD433G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2BTTD433G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 43K OHM 2% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16278
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1ETTP7591B25

RN73H1ETTP7591B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.59K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 560.224

CRCW1218115KFKEK

CRCW1218115KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 115K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 541.242

RS73G2BTTD1580C

RS73G2BTTD1580C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 158 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 400.624

MCF25SJR-22R

MCF25SJR-22R

Yageo

RES SMD 22 OHM 5% 1/4W MELF

На залиха: 3.068.425

RCG04022K00FKED

RCG04022K00FKED

Vishay / Dale

RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 588.235

RG2012P-1743-B-T5

RG2012P-1743-B-T5

Susumu

RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.034.554

MCW0406MD3161BP100

MCW0406MD3161BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 3.16K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 305.576

RN73H2ATTD8452F100

RN73H2ATTD8452F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 84.5K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

RT0805CRD07237KL

RT0805CRD07237KL

Yageo

RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 893.575

RN73C1E14K3BTDF

RN73C1E14K3BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 147.876

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв