WhatsApp Icon
CRCW1206510RFKEAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206510RFKEAC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 510 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14334
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CRCW-C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
D55342K07B3E01PTSV

D55342K07B3E01PTSV

Vishay / Dale

RES SMD 3.01K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.847

RCP1206W270RJS3

RCP1206W270RJS3

Vishay / Dale

RES SMD 270 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 91.794

RN73H2BTTD16R5D50

RN73H2BTTD16R5D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.5 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 512.400

RT0805DRE07120RL

RT0805DRE07120RL

Yageo

RES SMD 120 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 4.105.090

M55342K06B1B05RWS

M55342K06B1B05RWS

Vishay / Dale

RES SMD 1.05KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 6.176

RN73H1JTTD38R3C50

RN73H1JTTD38R3C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.3 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 583.566

RP73D2B76R8BTDF

RP73D2B76R8BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 181.676

RN73R1JTTD1982B50

RN73R1JTTD1982B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.8K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 644.994

RC0603DR-078K45L

RC0603DR-078K45L

Yageo

RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 7.042.253

WK73R2HTTE2741F

WK73R2HTTE2741F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.74K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 619.962

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв