WhatsApp Icon
RK73G2ATTD5101D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G2ATTD5101D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
THICKFILM RESISTOR 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18222
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.1 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW0402634RBETD

TNPW0402634RBETD

Vishay / Dale

RES 634 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 230.356

HV733ATTE6653F

HV733ATTE6653F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 665K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 199.477

AT1206BRD0780K6L

AT1206BRD0780K6L

Yageo

RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 429.147

CRCW20102M40JNEF

CRCW20102M40JNEF

Vishay / Dale

RES SMD 2.4M OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.549.907

RG3216V-1960-P-T1

RG3216V-1960-P-T1

Susumu

RES SMD 196 OHM 0.02% 1/4W 1206

На залиха: 33.697

AA0402FR-071K54L

AA0402FR-071K54L

Yageo

RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 9.718.172

TNPU1206270KAZEN00

TNPU1206270KAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 270K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 39.268

CRCW1206270RJNEAIF

CRCW1206270RJNEAIF

Vishay / Dale

RES SMD 270 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 549.450

RN73R2ETTD7503D50

RN73R2ETTD7503D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 353.819

RN73R2ETTD4642D100

RN73R2ETTD4642D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 342.853

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв