WhatsApp Icon
RCP0505W160RGET

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0505W160RGET
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 160 OHM 2% 1.4W 0505
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19363
Листови со податоци онлајн
RCP0505W160RGET PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:160 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1.4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0505 (1412 Metric)
 • добавувач уред пакет:0505
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-P08D2941V

ERJ-P08D2941V

Panasonic

RES SMD 2.94 KOHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 1.431.844

ERJ-U03D1580V

ERJ-U03D1580V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 15

На залиха: 2.409.058

RT0402DRE0746R4L

RT0402DRE0746R4L

Yageo

RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 3.205.128

ERJ-H2RD5900X

ERJ-H2RD5900X

Panasonic

RES 590 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 1.568.135

HRG3216Q-45R3-D-T5

HRG3216Q-45R3-D-T5

Susumu

RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 216.262

Y116916K5000T0L

Y116916K5000T0L

VPG Foil

RES SMD 16.5K OHM 0.6W 3017

На залиха: 6.813

AC0201FR-07301KL

AC0201FR-07301KL

Yageo

RES SMD 301K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 588.235

RK73H1HTTC1402D

RK73H1HTTC1402D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 1.350.438

D55342E07B32B0RWS

D55342E07B32B0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 32K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 6.847

RN73H1ETTP1493D50

RN73H1ETTP1493D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 149K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 750.300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв