WhatsApp Icon
PLT0805Z4320LBTS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PLT0805Z4320LBTS
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 432 OHM 0.01% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13021
Листови со податоци онлајн
PLT0805Z4320LBTS PDF
 • серија:PLT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:432 Ohms
 • толеранција:±0.01%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SG73P2ETTD514J

SG73P2ETTD514J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 510K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 2.898.550

CRCW040275K0FKEDC

CRCW040275K0FKEDC

Vishay / Dale

RES 75K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

RT1210BRD07105KL

RT1210BRD07105KL

Yageo

RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

MCA12060D2052BP100

MCA12060D2052BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 401.139

RL73N1ER33FTDF

RL73N1ER33FTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.33 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.419.043

RNCF0402CTC10R0

RNCF0402CTC10R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 2.857.142

RN73H2BTTD2610D10

RN73H2BTTD2610D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

RN73H2ETTD1982C50

RN73H2ETTD1982C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 19.8K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

ERJ-PA2F26R1X

ERJ-PA2F26R1X

Panasonic

RES SMD 26.1 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 4.478.280

RK73G1ETTP6043D

RK73G1ETTP6043D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 604K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.020.202

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв