WhatsApp Icon
RN73R2BTTD6981F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD6981F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 6.98K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13858
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.98 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SG73S2ETTD1183D

SG73S2ETTD1183D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 118K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.564.700

RT1206DRE071K58L

RT1206DRE071K58L

Yageo

RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

RS73F2BTTD4703F

RS73F2BTTD4703F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

WK73R3ATTE822J

WK73R3ATTE822J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.2K OHM 5% 2W 2512

На залиха: 540.774

RN73R2ATTD1381D100

RN73R2ATTD1381D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.38K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

D55342E07B5K60RT1

D55342E07B5K60RT1

Vishay / Dale

RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 98.757

PMR25HZPJV3L0

PMR25HZPJV3L0

ROHM Semiconductor

RES 0.003 OHM 5% 1W 1210

На залиха: 166.666

CRCW25125R11FNEG

CRCW25125R11FNEG

Vishay / Dale

RES SMD 5.11 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.600.256

TNPW060311R1BEEA

TNPW060311R1BEEA

Vishay / Dale

RES 11.1 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 683.526

ERJ-U12F6R80U

ERJ-U12F6R80U

Panasonic

RES 6.8 OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв