WhatsApp Icon
SR732HTTER768F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR732HTTER768F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10171
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:768 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2ETTD2802D25

RN73H2ETTD2802D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RN73R2ETTD3201F10

RN73R2ETTD3201F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

RT1206FRD0715R4L

RT1206FRD0715R4L

Yageo

RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

SR732ETTD5R23F

SR732ETTD5R23F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 844.808

D55342H07B24E3RWS

D55342H07B24E3RWS

Vishay / Dale

RES SMD 24.3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RC0402F2550CS

RC0402F2550CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 255 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

TNPU06031K43BZEN00

TNPU06031K43BZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 109.747

RN73H1JTTD9090A25

RN73H1JTTD9090A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

RN73H2ATTD6261C10

RN73H2ATTD6261C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.26K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

ERJ-U1TF1272U

ERJ-U1TF1272U

Panasonic

RES 12.7K OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв