WhatsApp Icon
ERJ-14NF2053U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-14NF2053U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 205K OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18700
Листови со податоци онлајн
ERJ-14NF2053U PDF
 • серија:ERJ-14N
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:205 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ETTD4273A10

RN73R2ETTD4273A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 99.287

RT0603CRD0756RL

RT0603CRD0756RL

Yageo

RES SMD 56 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 933.881

TNPW060349R9FHEA

TNPW060349R9FHEA

Vishay / Dale

RES 49.9 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.089.324

TNPW060347K5BHEA

TNPW060347K5BHEA

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 276.426

RG2012N-152-B-T5

RG2012N-152-B-T5

Susumu

RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 300.869

CRCW251213K0FKTG

CRCW251213K0FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 13K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 492.077

RN73R2ATTD3001B25

RN73R2ATTD3001B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

CRGH2010F24R3

CRGH2010F24R3

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 24.3 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 513.795

RE1206FRE07680KL

RE1206FRE07680KL

Yageo

RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.644.518

HV732BTTD7503D

HV732BTTD7503D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 549.450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв