WhatsApp Icon
SG73P1ETTP123G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P1ETTP123G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 12K OHM 2% 1/8W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18996
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD6190A05

RN73H1JTTD6190A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 619 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 96.338

CRCW0805820RFKEAHP

CRCW0805820RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 820 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 226.244

RS73F1JTTD1370F

RS73F1JTTD1370F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 137 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.121.704

RN731JTTD2261F25

RN731JTTD2261F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.26K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 1.289.989

WSL36371L200FEA

WSL36371L200FEA

Vishay / Dale

RES 0.0012 OHM 1% 3W 3637

На залиха: 100.040

ERJ-14NF2053U

ERJ-14NF2053U

Panasonic

RES SMD 205K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 178.253

RN73R2ETTD4273A10

RN73R2ETTD4273A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 99.287

RT0603CRD0756RL

RT0603CRD0756RL

Yageo

RES SMD 56 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 933.881

TNPW060349R9FHEA

TNPW060349R9FHEA

Vishay / Dale

RES 49.9 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.089.324

TNPW060347K5BHEA

TNPW060347K5BHEA

Vishay / Dale

RES 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 276.426

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв