WhatsApp Icon
RN73R2ETTD3400B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD3400B10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14374
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:340 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD3830C25

RN73H1JTTD3830C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 383 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 583.566

RS73F1JTTD1023C

RS73F1JTTD1023C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 664.761

RK73G1ETTP3651F

RK73G1ETTP3651F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.420.858

RN73H2BTTD9202B50

RN73H2BTTD9202B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 92K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 350.238

RN73H2BTTD2771B50

RN73H2BTTD2771B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.77K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 350.238

AC2512JK-073RL

AC2512JK-073RL

Yageo

RES SMD 3 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 598.157

KTR25JZPF1200

KTR25JZPF1200

ROHM Semiconductor

RES SMD 120 OHM 1% 1/3W 1210

На залиха: 133.689

2176094-6

2176094-6

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 93.776

RK73G2BTTD6341C

RK73G2BTTD6341C

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 1.025.535

ERA-1ARC362C

ERA-1ARC362C

Panasonic

RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/20W 0201

На залиха: 98.039

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв