WhatsApp Icon
ERJ-2BWJR091X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-2BWJR091X
Производителот
Panasonic
Опис
RES 0.091 OHM 5% 1/4W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16593
Листови со податоци онлајн
ERJ-2BWJR091X PDF
 • серија:ERJ-2BW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:91 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MCA12060D6192BP100

MCA12060D6192BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 235.965

RN73C1E9K53BTD

RN73C1E9K53BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 81.906

M55342H06B3E75RT5

M55342H06B3E75RT5

Vishay / Dale

RES SMD 3.75K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 44.655

ERJ-8ENF3921V

ERJ-8ENF3921V

Panasonic

RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

RN73R2BTTD5622B10

RN73R2BTTD5622B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 198.059

RK73G1ETTP90R9F

RK73G1ETTP90R9F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.485.442

RN73H2ATTD1291F10

RN73H2ATTD1291F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 341.775

TNPW06036K81BETA

TNPW06036K81BETA

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 204.758

SG73P1ETTP2R55F

SG73P1ETTP2R55F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.55 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 3.478.260

RE1206DRE0731K6L

RE1206DRE0731K6L

Yageo

RES SMD 31.6K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.684.563

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв