WhatsApp Icon
SG73P1ETTP1693D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P1ETTP1693D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 169K OHM 0.5% 1/8W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14046
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:169 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2ATTD56R2C10

RN73H2ATTD56R2C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.2 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 370.370

RN73H1JTTD1892B05

RN73H1JTTD1892B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 158.290

RN73H2BTTD5421C10

RN73H2BTTD5421C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.42K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

35602K4FT

35602K4FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3560 2K4 1%

На залиха: 54.187

TNPU0805169KBZEN00

TNPU0805169KBZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 169K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 107.503

SM6227FT1K21

SM6227FT1K21

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.21K OHM 1% 3W 6227

На залиха: 147.677

RG3216P-1302-B-T1

RG3216P-1302-B-T1

Susumu

RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 850.340

TNPW120646K4BYEA

TNPW120646K4BYEA

Vishay / Dale

RES 46.4K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

RK73H1JRTTD5361D

RK73H1JRTTD5361D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.36 KOHM 0.50% 1/10W 0603

На залиха: 3.220.611

RT2010DKE0712R1L

RT2010DKE0712R1L

Yageo

RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв