WhatsApp Icon
AA2010FK-071RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA2010FK-071RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1 OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10926
Листови со податоци онлајн
AA2010FK-071RL PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SR732ARTTDR36G

SR732ARTTDR36G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 360M OHM 2% 1/3W 0805

На залиха: 688.231

MCA12060D4532BP500

MCA12060D4532BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 566.059

MCT06030D1471BP100

MCT06030D1471BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 576.368

RN73R1JTTD1453B25

RN73R1JTTD1453B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 145K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RT0603WRC0763R4L

RT0603WRC0763R4L

Yageo

RES SMD 63.4OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 297.212

CSSH2728FT36L0

CSSH2728FT36L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.036 OHM 1% 4W 2827 WIDE

На залиха: 242.541

RN73H1JTTD4870A25

RN73H1JTTD4870A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 487 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

ERJ-2RKD76R8X

ERJ-2RKD76R8X

Panasonic

RES 76.8 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.635.578

RT0805DRE07374RL

RT0805DRE07374RL

Yageo

RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

RN73H1JTTD2032D25

RN73H1JTTD2032D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.3K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 270.270

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв